• Losowy cytat
  • "Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."
  • Paulo Coelho
WalutaKurs średni
USD3,9371
EUR4,3572
CHF3,9876
GBP4,8050
JPY (100)3,6922

Dodany: 2011-10-28 10:19:59
 

Kim jest adwokatMówiąc o osobie jaką jest adwokat rzeszów nie sposób nie wspomnieć o tym, iż aby mógł świadczyć swoje usługi musiał ukończyć zarówno odpowiednie studia na kierunku prawo, odbyć aplikację adwokacką jak również zdać egzamin przed państwową komisją.

 

Od momentu otrzymania dyplomu każdy adwokat może bez przeszkód wykonywać leżące w zakresie jego kompetencji obowiązki a więc zarówno reprezentować osoby fizyczne jak i prawne (przedsiębiorstwa) w różnego rodzaju procesach. Należą do nich jednak nie tylko sprawy karne czy z powództwa cywilnego. Każdy adwokat rzeszów może brać również udział w postępowaniach toczących się przeciwko przedsiębiorcom i to zarówno gdy złamane zostały postanowienia kodeksu pracy jak również prawa gospodarczego, gdzie będzie występował jako pełnomocnik jednej ze stron.

 

Ma on również możliwość reprezentowania klientów w sprawach karno- skarbowych jak również administracyjnych o ile przewiduje to jego specjalizacja. Nie każdy adwokat rzeszów również w stanie występować jako obrońca gdy nie zostanie mu we właściwy sposób przedstawiony przedmiot sprawy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kim jest adwokat
Nick: