• Losowy cytat
  • "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
  • Albert Einstein
WalutaKurs średni
USD3,9623
EUR4,2831
CHF4,0367
GBP5,1178
JPY (100)3,5466

Dodany: 2011-10-28 10:22:32
 

Jak zostać adwokatemMarzenia o wykonywaniu zawody jakim jest adwokat rzeszów jak każde inne są do spełnienia. Na przyszłych adeptów tego elitarnego zawodu czeka jednak bardzo iwele niespodzianek.

 

Pierwsze będą z pewnością obecne już podczas pierwszych zajęć na studiach prawniczych jak też praktykach wpisanych w program nauczania. Kończąc studia prawnicze tak naprawdę adwokat rzeszów nie ma możliwości wykonywania tak upragnionego zwodu. Konieczne jest również odbycie aplikacji adwokackiej w kancelarii ,gdzie nauczy się on interpretacji przepisów prawnych, sporządzania aktów normatywnych jak również uczestniczenia w procesach karnych klientów reprezentowanych przez kancelarię prawną w której odbywa aplikację. Na tym jednak nie koniec.

 

Ostatnim etapem będzie stanięcie przed komisją egzaminacyjną i zdanie tekstu składającego się z dwóch części – pisemnej jak również ustnej. Przed przystąpieniem przyszły adwokat rzeszów ubiegający się o odpuszczenie do egzaminu musi także wnieść stosowną opłatę warunkującą przystąpienie do tekstu. Następny krok to złożenie wniosku o wpisanie na listę adwokatów RP..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zostać adwokatem
Nick: